Czyszczenie klimatyzacji – kiedy i jak często?

Coraz częściej montujemy w domach klimatyzację. Zmuszeni przez zmiany klimatyczne, alergie domowników lub po prostu chęć spędzania czasu w pomieszczeniach w wybranych przez siebie warunkach.

Klimatyzacje tanieją z roku na rok, są wykonywane w różnorodnych formach, dopasowane do wystroju wnętrz. Oczyszczają powietrze, pełnią role chłodząco – grzewczą. Stają się naturalnym „przedmiotem” domowym, na które niestety często nie zwracamy uwagi jeśli chodzi o serwis.

Serwis klimatyzacji to wręcz wymóg podstawowy. Musimy pamiętać o regularnym czyszczeniu filtrów lub ich wymianie. Pamiętajmy, że od tego zależy jakość wdychanego przez nas powietrza. Gromadząca się w urządzeniu wilgoć może powodować rozwój grzybów, pleśni i drobnoustrojów. Trzeba po prostu wpisać sobie te czynności czy zlecenia do własnego kalendarza.

Zawsze informujemy swoich klientów by zwracali szczególną uwagę na środki, które stosują do czyszczenia. Wielu ludzi robi to samodzielnie, jednak lepiej zlecić to fachowcom. Dobieramy indywidualnie rozwiązania gdyż urządzenia są różne, mają różną budowę. Czasem trzeba użyć myjek ciśnieniowych, gorącej pary. Nie zapominajmy, że w obecnych czasach podstawowym wymogiem jest dezynfekcja tychże urządzeń.

Piszemy to wszystko ku przestrodze. Łatwiej po prostu jest zlecić cykliczne przeglądy naszych klimatyzacji niż potem naprawiać czy też cierpieć z powodu nieprzyjemnych zapachów w domu lub co najgorsze pojawiających się alergii czy uczuleń. Pamiętajcie, mamy dwa sezony. Chłodzimy latem, grzejemy często zimą. To daje nam przynajmniej dwa serwisy w roku. To niezbędne!

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Umówcie się z nami już dziś.

+48 503 176 457

+48 503 176 467

Podoba CI się artykuł?

Share on facebook
Podziel się na Facebook
Share on twitter
Podziel się na Twitter Twitter

zostaw komentarz

WODA to życie

Zaczekaj i napisz do nas